Skip to main content
search
0

Wiesław Pawłat

„Tomasz Wójtowicz. Szczęście wisi na siatce”

Biografia Tomasza Wójtowicza

Z ogromną przyjemnością przekazuję Państwu publikację poświęconą Tomaszowi Wójtowiczowi, jednemu z najwybitniejszych zawodników polskiej, ale też światowej siatkówki. Historia jego kariery to połączenie pracowitości i talentu. Ostatnie lata obfitowały w wielkie sukcesy polskiej siatkówki, jednak drużyna narodowa z Tomaszem Wójtowiczem w składzie, dzięki zdobyciu Mistrzostwa Świata w 1974 roku, na zawsze pozostanie legendą. Siatkarscy kibice do dziś w pamięci mają mecz drużyny pod wodzą trenera Huberta Wagnera, która podczas Mistrzostw Olimpijskich pokonała w niezwykle ekscytującym finałowym starciu drużynę ZSRR.

Krzysztof Żuk

Spotkania z autorem i bohaterem książki

18 kwietnia 2019
Warszawa

Godzina 17. Volley Bajka – Arena Ursynów, Pileckiego 122, 02-781 Warszawa

10 kwietnia 2019
Rzeszów

RZESZÓW 10.04.2019, godz. 16 Uniwersytet Rzeszowski Wydział Wychowania Fizycznego ul. Cicha 2 – Aula Wydziału Wychowania Fizycznego, sala 105, 1 piętro

9 kwietnia 2019
Lublin

Centrum Historii Sportu w Lublinie oraz KKWADRAT zapraszają na spotkanie z autorem i bohaterem książki Wiesława Pawłata „Tomasz Wójtowicz. Szczęście wisi na siatce”. Spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek ( 9 kwietnia) o godz. 12 w Centrum Historii Sportu w Lublinie mieszczącego się w przestrzeniach stadionu Arena Lublin.

31 stycznia 2019
Lublin

godzina 13 w auli głównej Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie (ul. Choiny 2).

28 grudnia 2018 r.
Lublin

Spotkanie z autorem książki Wiesławem Pawłatem i bohaterem książki Tomaszem Wójtowiczem odbędzie się 28 grudnia 2018 r. o godzinie 16 w Lublinie w hotelu Lubhotel (ul. Krańcowa 107A).

Tomasz Wójtowicz

Mistrz świata z Meksyku (1974), mistrz olimpijski z Montrealu (1976), czterokrotny wicemistrz Europy (1975, 1977, 1979, 1983), srebrny medalista ME juniorów (1971). Z Santalem zdobył Puchar Europy i Superpuchar. W plebiscycie zorganizowanym przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej znalazł się wśród ośmiu najlepszych graczy świata XX wieku. Wychowanek MKS Lublin. Występował w AZS Lublin, Avii Świdnik, Legii Warszawa, Edilcuoghi Sassuolo, Santalu Parma, Ferrarze, Citta di Castello, Fryderyku Lublin. Komentator siatkówki w TV Polsat.

Wiesław Pawłat

Dziennikarz, publicysta - wieloletni szef sportu lubelskiej „Gazety Wyborczej”. Publikował także m.in. w „Expressie Lubelskim”, „Expressie Fakty”, „Piłce nożnej”. W przeszłości wyczynowo uprawiał tenis stołowy. Potem pracował jako szkoleniowiec klubowy i przez wiele lat był trenerem Kadry Olimpijskiej „C”, Kadry Makroregionu Środkowo-Wschodniego oraz Kadry Województwa Lubelskiego. Autor cotygodniowych felietonów „Krótka piłka”, których ukazało się już blisko tysiąc.

Od czytelników:

Szanowni Państwo,
Serdecznie gratuluję wydania ksiązki pt. "Tomasz Wójtowicz.Szczęście wisi na siatce" Pana Wiesława Pawłata.Świetna książka z uwagi na Osobę Wielkiego Mistrza nie tylko na parkiecie,ale i w życiu.Książka jest znakomicie napisana,niezwykle interesująco.Życzę kolejnych wyzwań siatkarskich.Brawo,brawo,brawo.Dziękuję za uwagę. Z wyrazami szacunku,
Krzysztof Marszalik

Spotkanie autorskie i publikację książki wspierają: