Skip to main content
search
0
informacja prasowa

Tomasz Wójtowicz. Szczęście wisi na siatce

By 10 września 20227 października, 2022No Comments

Spotkanie z autorem biografii Tomasza Wójtowicza, Wiesławem Pawłatem, odbędzie się 17.09.2022 w trakcie turnieju Bogdanka Cup im. Tomasza Wójtowicza, w przerwie między meczami. W trakcie spotkania będzie można nabyć książkę i otrzymać autograf.

Szczęście wisi na siatce. Biografia Tomasza Wojtowicza – na łamach tej biografii, autor Wiesław Pawłat opisuje losy Mistrza od narodzin, przez początki kariery sportowej, wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej, zmagania z chorobą, grad odznaczeń, jakie otrzymał w ostatnim czasie.

Wydana w 2019 roku książką o znakomitym lubelskim siatkarzu Tomaszu Wójtowiczu – mistrzu świata z 1974 roku i złotym medaliście olimpijskim z 1976 roku spotkała się z dużym zainteresowaniem czytelników. Wspólnie z bohaterem biografii, Tomaszem Wójtowiczem oraz autorem, Wiesławem Pawłatem, wydawnictwo KKWADRAT podejęło decyzję o przygotowaniu drugiego wydania, rozszerzonego o dodatkowe informacje i fakty, które mają miejsce w ostatnich latach.

Ostatnie lata były ważne zarówno w życiu prywatnym Tomasza Wójtowicza, który zmaga się z ciężką chorobą, ale również historycznie dla jego kibiców, pasjonatów sportu. Obchodziliśmy 45. rocznicę zdobycia przez Tomasza Wójtowicza złotego medalu olimpijskiego w Montrealu. W ubiegłym roku Tomasz Wójtowicz został odznaczony przez Prezydenta Polski Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego sportu, za osiągnięcia sportowe oraz promowanie Polski na świecie. Otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lublin oraz tytuł Honorowego Obywatela Miasta Świdnika. Przez Kapitułę i czytelników Przeglądu Sportowego został uznany za jednego z 20 najlepszych polskich sportowców stulecia. Tomasz Wójtowicz został również Specjalnym Ambasadorem Województwa Lubelskiego.

O tych ważnych wydarzeniach najnowszej historii Mistrza chcemy poinformować czytelników w drugim wydaniu biografii Tomasza Wójtowicza.

Partnerami wydania biografii Tomasza Wójtowicza są: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Miasto Lublin, Urząd Miasta Tomaszów Lubelski, Urząd Miasta Świdnik, Polski Związek Siatkówki, Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie, Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Lublinie, LPEC – Lublin, OSM Krasnystaw, MPWiK Sp. z o.o. w Lublinie, Perła, Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie, Dwór Anna, Hotel IBIS Legendy Miasta, OSM Piaski.

Dzięki wsparciu partnerów tego wydania dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie w leczeniu Pana Tomasza Wojtowicza.

Zapraszamy do nabycia tej ciekawej książki – biografii Mistrza Tomasza Wojtowicza.

Książka dostępna na stronie kkwadrat.com oraz w księgarni Królewska 11 w Lublinie.

Materiały do pobrania:

kamil