Skip to main content
search
0

bunt-maszyn-okladka-wwwBunt maszyn to tomik poezji oraz zbiór obrazów Joanny Pawłat wydany w  2016 r. w KKWADRAT.

„Jesteśmy trybikami w maszynie patrząc na wszechświat. To wszystko się toczy jednak z naszym udziałem. Nikt nie chciałby być trybikiem w maszynie, która źle funkcjonuje.Dlatego BUNT MASZYN. Jeśli chcemy, żeby wszystko szło dobrze, to bądźmy idealnymi trybami dobrze naoliwionej maszyny współdziałającymi ze sobą. A jeśli maszyna nie nadaje się do niczego – zbuntujmy się.”

– mówi w Radiu Lublin poetka Joanna Pawłat.

Posłuchaj więcej na temat tomiku, wystawy obrazów i pracy naukowej.

JOANNA PAWŁAT jest lublinianką z urodzenia i zamiłowania, z wykształcenia zaś doktorem habilitowanym nauk technicznych, profesorem Politechniki Lubelskiej. Interesuje się między innymi zastosowaniami plazmy niskotemperaturowej, alternatywnymi źródłami energii i inżynierią materiałową.
Przez 12 lat zajmowała się pracą naukową w różnych ośrodkach badawczych w Japonii. W literaturze (jak sama twierdzi „z braku czasu”) najbardziej lubi krótkie formy: wiersze, bajki i short-stories. W 2013 wydała swój pierwszy tomik wierszy „Zagubiona spacerowiczka”. Jej utwory liryczne można zobaczyć w Zaułku poetów, antologiach „Pięć wieków poezji w Lublinie” i „Haiku o Lublinie” oraz w Akcencie. W Gazecie Wyborczej i Przeglądzie Katolickim ukazały się reportaże opisujące japońskie fenomeny kulturowe, ponadto jest autorką i współautorką ponad dwustu publikacji naukowych. Artystka sama ilustruje swe opowieści. Wystawy jej malarstwa na szkle odbyły się w lubelskiej Galerii Gardzienice, zamojskiej Kazamacie, a także w Japonii: w galeriach Amabuki, Ambrosia, Girasole i w Kitashigeyasu Yubinkyoku.

ISBN 978-83-937797-5-8

Tomik można zamówić mailowo:
hello@kkwadrat.com